Koncík Pussycat Dolls

24. února 2009 v 20:40 | Jinny |  Koncerty


Ahojda všici,
tenhle víkend byl v lehce koncertním duchu, tak jestli máte zájem, trochu Vám přiblížím, atmosféru z koncíků The Rasmus a Pussycat Dolls.

Předně nemá cenu koncerty srovnávat. Jedno je klubová scéna s kapelou za zády, druhé je postavené spíše na taneční show, bez kapely. Každé má to svoje.

Koncík byl v sobotu v Tesla (T-mobile) aréně v Praze v sobotu.


Jak už jsem psala, s The Rasmus srovnávat nebudu, protože nemá smysl srovnávat


koncerty postavené na jiném základu.


PCD jsou postaveny na zpěvu a taneční show. Takže absence kapely za jejich zády byla nezvyklá,


naštěstí měly s sebou alespoň bubenici a bubeníka :o).


Hala byla zaplněna téměř celá. Odhadem cca 8000 lidí.


Holky nastoupily s půlhodinovým zpožděním. Podium sestávalo z horní a spodní části, se schody uprostřed.


Holky vždy vystoupily z podlahy horní části a scházely dolů.


Za nimi byla projekční obrazovka kde se střídaly zdravice, představení členek, aktuální záběry z koncíku,


atd. Co mě mile překvapilo a proč jsem ráda, že jsem na koncík šla, je že mi specielně na prvním CD


nepřipadal rozsah zpěvaček nikterak dostačující. Druhé album je již lepší. U Nicole je znát viditelné zlepšení,


přesto z videoklipů to vypadá, že v kapele je takřka pouze Nicole. Zpěv je slyšen téměř pouze její (nezlobte se na mě, ale ostatní členky nelze prostě rozeznat, která z nich vlastně zpívá, dokonce člověk nemá ani naposlouchané a identifikované jejich jednotlivé hlasy). Ve videoklipech jsou na Nicole záběry z 80-ti %. Takže bylo mým velkým překvapením od momentu, kdy všechny otevřely pusu, že: zpívají jednak všechny a co více, zpívají naživo asi tak 10x líp než na CD.


Fakt jsem byla v šoku. Člověk chodí na koncerty kvůli atmosféře a zhoršenou kvalitu přednesu, která není studiově upravená prostě přežije. Tady nastal opačný efekt, kdy CD je spíše horší průměr a rozsah intonace a síla hlasu naživo byla o 2 kategorie výše....neuvěřitelné.


Slyšela jsem špatné kritiky, píšu Vám to jak jsem to slyšela já....


Překvapilo mě, že téměř všechny písně zpívají všechny členky, Nikol na koncertě byla jeden hlas z mnoha, na CD je takřka jediným hlasem.


Taky její rozsah a hra s hlasem, kdy si trilkovala jako rakouská pasačka oveček a chtěla, aby to publikum po ní opakovalo mě udivil, proč, když ho má ho nepředvádí na CD.


Takže show nijak netrpěla, byla dobrým zážitkem. Každá z holek zpívala sólo písničku, kdy ostatní měly rest. Takže jsem si mohla udělat obrázek, jak která zpívá.


Jejich vystoupení bylo doprovázeno a prokládáno tanečními kreacemi 6-ti kluků, kdy jeden černoch byl viditělně přihřátý a měl naprosto ale naprosto úžasný pohyby, kroucením zadku nevyjímaje! :o)).


Také nechyběla ohňová show u Buttons, při které se i k nám na nějakých 25 metrů (seděla jsem na tribuně) doplazil horký ohňový jazyk, takže nechápu, jak to, že to holkám nesežehlo na jevišti vlasy :o).


Nejlepší písničky byly jednoznačně první: All over the world a poslední: When I grow up, u které a nejen u ní se rytmus zrychloval do naprosto šíleného tempa u kterého nechápu jak to holky zvládly utancovat natož uzpívat i když v úplném závěru už jen tancovaly, zpívat už prostě nešlo, bylo to zběsilý, ale halu to pěkně rozpumpovalo!


Naprosto obdivuju, že si někdo může pamatovat každý po sobě jdoucí pohyb z 2,5 hodinové choreografie.....?!?


Teprve teď člověk vidí, kolik práce za tím je.


Holky dělaly taky soutěž, kdy každá dovedla jednu holčinu (jedna kluka), který dělal pohyby po nich a publikum potleskem vybralo vítěze (samozřejmě kluka, který dělal totální šaškárny :o)).


Ale na tomto srovnání bylo vidět, jak jsou holky rozpohybovaný, pružný a v tanci o trochu dál. Nepřišlo mi, že to byli lidi z publika, nepostřehla jsem jejich výběr, přišli z backstage, vypadalo to, že to jsou tanečníci, kteří doprovází show, přesto mi přišlo že rozdíl je diametrální.


Celkem vystřídaly cca 3 převleky, Nicole asi 4.


Jediné co mě štvalo, že hala byla prostě líná, lidi skoro vůbec nereagovali, jen tupě čuměli. Málokdo tancoval, lidi nespolupracovali s máváním rukou, zapalovači atd. Pořád jen natáčeli a přišlo mi, že se koncentrují na to, jestli Nicole nevypadne náhodou kus prsa z kostýmu, jako tomu bylo na jednom z předchozích koncertů. Bo sledovali jejich zady bo co já vím. Ale za tohle jsem se za nás styděla. Je těžký se pořád snažit, když lidi stojí jako trubky. To Rasmus si odnášeli naprosto rozdílný dojem z Pražského publika. Takže se sem holky asi možná příště nepohrnou.


Za mě říkám hodnocení: lepší než jsem čekala!


Holky působí z videoklipů a spotů nafoukaně, Nicole vyloženě nepříjemně, naživo jsou super a moc se snažily. Byly komunikativní.


Nicole za písničky děkovala: Díky a říkala naučila jsem se pro Vás větu: Miluju Vás!.

.
Takhle to holkám slušelo.


.

Dosp pozlátka, aby to bylo vyvážený je potřeba taky trochu přirozena..........

.
.


.Tak zatím páčko
Jinny
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 .Hannu. .Hannu. | Web | 25. února 2009 v 21:47 | Reagovat

asi mi po tvym vyprávění bude trochu sympatičtější ale já už jsem od víkendu upe mrtvá, takže jsme svý zážitky ještě nesepsala :-/ asi jsem na těch rasmusech nastydla, tak teď musim ležet

2 Jinny Jinny | 27. února 2009 v 18:06 | Reagovat

Chuďátko jak to?

V kotli v tom vedru???

No hlavně se vylež a všechno to sepiš, 100% jsem si myslela, že budu druhá.

Posílám slaďounkou hubinku.

Páčko

3 tokio hotel geyove tokio hotel geyove | 29. srpna 2009 v 14:48 | Reagovat

tokio hotel jsou sracky ani neumijou hrat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama