Únor 2009

Beyoncé

26. února 2009 v 8:00 | Jinny |  Koncerty
Zdarec lidi,

když už máme tak pěkně začínající koncíkovou sezonu (BTW: v březnu dorazí Negative)
nešli byste někdo na Beyoncé? 30.4.2009, Praha - O2 aréna.


Kdyby ano, písněte na madison@centrum.cz.

Těším se, díkes a páčko
Jinny

THE BEST CONCERT EVER! ....The Rasmus......

24. února 2009 v 21:19 | Jinny |  KoncertyZdarec bando,Takže druhý koncík v pořadí....voi la...

V pátek jsme byly s Hannu na Rasmus ve sportovní hale na Folimance. Čekaly jsme, že to bude dobrý, ale byla to bomba! Po koncertě jsme se shodly, že to byl nejlepší koncert, který jsme kdy viděly a to především svojí atmosférou.
Lauri prostě lidi vtáhl, nažhavil a pak z nich jen ždímal a ždímal energii.
Hodně mluvil s publikem, vtipkovat atd. Písničky prokládali akustickými výstupy např. Lauri sám na jevišti jen se španělkou na krku…. atd.
Koncert měl náboj, byl velice osobitý a tak nějak se navodila neuvěřitelně uvolněná a pařmenská atmosféra, která dolehla až na schody bokem od podia, kde jsem stála, takže jsem nemusela litovat, že nejsem v kotli, kde asi ve 3 řadě pařila Hanu, protože i u nás to vřelo a skákalo se atd. Publikum skvěle spolupracovalo: "zpěv, zapalovače, skákání, mávání atd."
A co jsem ještě nikdy neviděla, aby "kotel" byl po celém sále (dole, kde stáli lidi). Většinou paří jen přední řady, tady pařil každý, kdo byl na vlastních nohách a sedící to taky dost nadzvedávalo.
Kapela byla neskutečně sympatická, úplně všichni. Prostě pohoda. Člověk měl pocit, že je zná léta osobně a přišli jsme se společně vyblbnout a oni u toho jen tak mimochodem budou hrát :o).
Byla jsem vedle podijka na boku, kudy kapela chodila ze a na scénu. Všichni jsme a nejen Laurimu mávali vždy, když šel kolem,on mával nám a culil se u toho jako andělíček. Moc nás na těch schodech nestálo, tak jsme si to užili. Cestou z přídavku dokonce posílal pusinky a na malou chvilku se naše pohledy setkaly - jak milé!
Je to sympaťák počínaje podrážkama bot. Má dokonalou pleť, měl blond vlasy vzadu rozvrkočené :o).
Hanu dorazila na rozdíl odemě s velkým předstihem, takže se u tourbusu s Laurim vyfotila, všichni členové byli moc milí a komunikativní, dostali od ní dárek figurku Lauriho pro štěstí, bubeník si jí vzal, dal si jí do kapsy u mikiny, že jí pak ukáže klukům v tourbusu :o)))), věřím, že z ní měli radost.
Prostě pohoda, žádný křik, žádné histerčení - neskutečná pařba na odreagování.
Jak jsem říkala, kapela dávala prostě lidem hrozně moc do těla. Neumím to vysvětlit, ale ta energie z pódia sršela na lidi a zase zpátky. Skákalo se nepřetržitě takřka v kuse, Rasmus se prostě rozhodli, že nás totálně zničí a vyždímou z nás každičkou kapku energie se kterou jsme na koncert přišli.
To se jim podařilo a euforie se kterou jsme odcházeli se prostě nedá popsat!!!!!!!!!!!!!!

Každá kapela je jiná, každý koncert je jiný, ale tohle byla prostě jízda.
Nic proti TH, všichni tady je zbožňujeme, ale s Hanu jsme se shodly, že takováhle jízda jejich koncert nebyla. Kouzlo bylo v tom, že to bylo více osobní (což se u masovosti a histerii kolem TH dá splnit velice těžko i kdyby se kluci rozkrájeli, tak to prostě nejde. Hudební zážitek byl vyzrálejší. U TH je vidět i práce managerů, tady nebyla, což je plus. Ale kdoví jak budou vypadat koncerty TH, až jim bude jako klukům s Rasmus a management jim do toho nebude tolik kecat.

Jinak fotky jsem nedělala a video netočila, jen jsem si to užívala. Chtěla jsem to vidět naživo, ne skrz objektiv. Tady to zase nebylo tolik o té vizualitě…..takže člověk neměl potřebu urvat fotku Lauriho, kterou by měl jen a jen svojí a pro sebe jako to dělá u Billa nebo Toma. Každé má svoje. Takže jsem si to chtěla jen užít a vytancovat se, takže fotky nemám. Na youtube jsou videjka, takže se můžete kouknout máte-li zájem.
Písničky byly skvělý všechny, ale pro mě jednoznačně nejlepší byla: "Your forgiveness", basovka zněla prostě úúúúúúúúúúúžasně.

Abyste nebyli ochuzení o čumáčka Lauriho, tak tady jeho maličkost.....
Prý maličký není, Hannu říkala, když stáli vedle sebe, že je stejně veliký jako ona a ona je pěkná čára :o)))).
Tímto jí ještě jednou mocinky děkuju za dárek k narozeninám, postavička Billa štíska se usídlila na mém stolu v práci a přináší mi úsměv kdykoliv se na něj podívám. Tak trochu čekám, co na něj bude říkat šéfka (němka) až si přečte jeho jméno na kapuci, jestli ho zná nebo ne :o)))).

Takže tady je Laurísek:

.


.
.
.

.
.
Mno poznali byste ho?

.

Tak zatím páčko
Jinny


Koncík Pussycat Dolls

24. února 2009 v 20:40 | Jinny |  Koncerty


Ahojda všici,
tenhle víkend byl v lehce koncertním duchu, tak jestli máte zájem, trochu Vám přiblížím, atmosféru z koncíků The Rasmus a Pussycat Dolls.

Předně nemá cenu koncerty srovnávat. Jedno je klubová scéna s kapelou za zády, druhé je postavené spíše na taneční show, bez kapely. Každé má to svoje.

Koncík byl v sobotu v Tesla (T-mobile) aréně v Praze v sobotu.


Jak už jsem psala, s The Rasmus srovnávat nebudu, protože nemá smysl srovnávat


koncerty postavené na jiném základu.


PCD jsou postaveny na zpěvu a taneční show. Takže absence kapely za jejich zády byla nezvyklá,


naštěstí měly s sebou alespoň bubenici a bubeníka :o).


Hala byla zaplněna téměř celá. Odhadem cca 8000 lidí.


Holky nastoupily s půlhodinovým zpožděním. Podium sestávalo z horní a spodní části, se schody uprostřed.


Holky vždy vystoupily z podlahy horní části a scházely dolů.


Za nimi byla projekční obrazovka kde se střídaly zdravice, představení členek, aktuální záběry z koncíku,


atd. Co mě mile překvapilo a proč jsem ráda, že jsem na koncík šla, je že mi specielně na prvním CD


nepřipadal rozsah zpěvaček nikterak dostačující. Druhé album je již lepší. U Nicole je znát viditelné zlepšení,


přesto z videoklipů to vypadá, že v kapele je takřka pouze Nicole. Zpěv je slyšen téměř pouze její (nezlobte se na mě, ale ostatní členky nelze prostě rozeznat, která z nich vlastně zpívá, dokonce člověk nemá ani naposlouchané a identifikované jejich jednotlivé hlasy). Ve videoklipech jsou na Nicole záběry z 80-ti %. Takže bylo mým velkým překvapením od momentu, kdy všechny otevřely pusu, že: zpívají jednak všechny a co více, zpívají naživo asi tak 10x líp než na CD.


Fakt jsem byla v šoku. Člověk chodí na koncerty kvůli atmosféře a zhoršenou kvalitu přednesu, která není studiově upravená prostě přežije. Tady nastal opačný efekt, kdy CD je spíše horší průměr a rozsah intonace a síla hlasu naživo byla o 2 kategorie výše....neuvěřitelné.


Slyšela jsem špatné kritiky, píšu Vám to jak jsem to slyšela já....


Překvapilo mě, že téměř všechny písně zpívají všechny členky, Nikol na koncertě byla jeden hlas z mnoha, na CD je takřka jediným hlasem.


Taky její rozsah a hra s hlasem, kdy si trilkovala jako rakouská pasačka oveček a chtěla, aby to publikum po ní opakovalo mě udivil, proč, když ho má ho nepředvádí na CD.


Takže show nijak netrpěla, byla dobrým zážitkem. Každá z holek zpívala sólo písničku, kdy ostatní měly rest. Takže jsem si mohla udělat obrázek, jak která zpívá.


Jejich vystoupení bylo doprovázeno a prokládáno tanečními kreacemi 6-ti kluků, kdy jeden černoch byl viditělně přihřátý a měl naprosto ale naprosto úžasný pohyby, kroucením zadku nevyjímaje! :o)).


Také nechyběla ohňová show u Buttons, při které se i k nám na nějakých 25 metrů (seděla jsem na tribuně) doplazil horký ohňový jazyk, takže nechápu, jak to, že to holkám nesežehlo na jevišti vlasy :o).


Nejlepší písničky byly jednoznačně první: All over the world a poslední: When I grow up, u které a nejen u ní se rytmus zrychloval do naprosto šíleného tempa u kterého nechápu jak to holky zvládly utancovat natož uzpívat i když v úplném závěru už jen tancovaly, zpívat už prostě nešlo, bylo to zběsilý, ale halu to pěkně rozpumpovalo!


Naprosto obdivuju, že si někdo může pamatovat každý po sobě jdoucí pohyb z 2,5 hodinové choreografie.....?!?


Teprve teď člověk vidí, kolik práce za tím je.


Holky dělaly taky soutěž, kdy každá dovedla jednu holčinu (jedna kluka), který dělal pohyby po nich a publikum potleskem vybralo vítěze (samozřejmě kluka, který dělal totální šaškárny :o)).


Ale na tomto srovnání bylo vidět, jak jsou holky rozpohybovaný, pružný a v tanci o trochu dál. Nepřišlo mi, že to byli lidi z publika, nepostřehla jsem jejich výběr, přišli z backstage, vypadalo to, že to jsou tanečníci, kteří doprovází show, přesto mi přišlo že rozdíl je diametrální.


Celkem vystřídaly cca 3 převleky, Nicole asi 4.


Jediné co mě štvalo, že hala byla prostě líná, lidi skoro vůbec nereagovali, jen tupě čuměli. Málokdo tancoval, lidi nespolupracovali s máváním rukou, zapalovači atd. Pořád jen natáčeli a přišlo mi, že se koncentrují na to, jestli Nicole nevypadne náhodou kus prsa z kostýmu, jako tomu bylo na jednom z předchozích koncertů. Bo sledovali jejich zady bo co já vím. Ale za tohle jsem se za nás styděla. Je těžký se pořád snažit, když lidi stojí jako trubky. To Rasmus si odnášeli naprosto rozdílný dojem z Pražského publika. Takže se sem holky asi možná příště nepohrnou.


Za mě říkám hodnocení: lepší než jsem čekala!


Holky působí z videoklipů a spotů nafoukaně, Nicole vyloženě nepříjemně, naživo jsou super a moc se snažily. Byly komunikativní.


Nicole za písničky děkovala: Díky a říkala naučila jsem se pro Vás větu: Miluju Vás!.

.
Takhle to holkám slušelo.


.

Dosp pozlátka, aby to bylo vyvážený je potřeba taky trochu přirozena..........

.
.


.Tak zatím páčko
Jinny

Zdáreček

5. února 2009 v 20:26 | Jinny |  MOE VÝKEC
Ahojda všici,

vím, že jsem sem dlouho nic nedala a kaju se vopravdu upřímě, věřte mi.

Vidím, že je tady vždy někdo online - někdy i 10 lidu (což mě těší), tak byste si zašloužili něco tady najít....že?

Nevím co se děje, chodím domů totálně utahaná. Vyvenčím, uvařím, padnu na sedačku a ve 01 ráno se mnou manžel třese ať se přesunu alespoň do postele, Dr. Hause jsem neviděla už ani nepamatuju, protože do té doby prostě už spím jako špalek :o(.
Máma má mononukleosu, skoro si už říkám, jestli to nemám taky, protože to trvá už podezřele dlouho, ale snad ne. Snad to brzy pomine. Pokusím sem o víkendu něco dát.
Pro dnešek mě prosím omluvte, páč jsem se připojila v práci k tradici, že když má někdo narozky, tak udělá pro ostatní pohoštění, takže jdu péct ovocný dort a rohlíčky z listového těsta plněné koktejl párečky, držte mi pěsti, ať se mi to povede.

No moc sem toho dnes nevyplodila, tak Vám sem dám alespoň odkaz remixu "Ready set go", na kterým momentálně ujíždím.....
kvalita poslechu není nic moc, ale jako MP3 se mi to stáhlo v naprosto pohodový qalitce....

Kdyby to nešlo spustit poklikem, můžete ještě zkusit:
- kliknete na odkaz pravým tlačítkem myši
- dáte otevřít v nové okně
- spustí se přehrávání
- Jjstli se Vám to bude líbit (ujeťárna co?), můžete si to rovnou stáhnout :o))).....


..


Tady je pro jistotu celý odkaz:
Tak páčko o víkendu, mějte se zatím fajně a buďte věrní TH ...;oD.

BTW: co koncík v CZ, není už na ofiko site nějaký echo? Nebyla jsem se podívat.
Díkes.

pa pa

Jinny

.
.